Zahvalna nedelja in praznovanje zakonskih jubilejev

Novice
Povej naprej!

Zahvalna  nedelja. Pred oltarjem darovi zemlje in dela človeških rok.

Ob zvokih poročne koračnice pristopijo štirje pari, ki so se odločili stopiti iz anonimnosti in pred Bogom in občestvom obnoviti svoje poročne zaobljube. Zastopane so bile vse kategorije, bi lahko rekli v jeziku športnikov: najmlajši par je praznoval prvo petletko, najstarejši pa je praznoval petdeseto obletnico poroke.

Letošnji jubilanti so Tadeja in Gregor Rode (5 let), Tanja in Sebastjan Božič (15 let), Alenka in Vinko Nagode (20 let) in Marija in Peter Herakovič (50 let).

Skupaj z njimi pa smo svoje poročne zaobljube potrdili tudi vsi drugi, ki smo pri župnijski sveti maši nehote s spomini poromali v svoj poročni dan.

Na skupni poti ni vedno enostavno, odnos je treba negovati, znati odpuščati in prositi za odpuščanje, je treba vztrajati »na dolge proge«, saj imamo skupni cilj – življenje v Bogu, ki se razodeva po odnosih med nami.

Z zahvalno pesmijo smo zaključili slovesno sveto mašo z mislijo, da se Bogu še naprej NENEHNO ZAHVALJUJMO.

Za vse BOGU HVALA!

Foto in video:  Jan in Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Vsi sveti 2021 v naši župniji
Naslednji prispevek
Zahvalna nedelja pri družinski sveti maši