ZAČETEK LETA VERE

Povej naprej!

Dragi župljani, 11. oktobra 2012 mineva 50 let od odprtja II. vatikanskega koncila, zato je papež ob tej obletnici razglasil leto vere. V naši nadškofiji bomo to obletnico obhajali na rožnovensko nedeljo, 7. oktobra. V tem letu zato želimo poglobiti našo vero, s katero odgovarjamo na Božjo ljubezen. V Svetem pismu beseda vera vedno nosi pomen drže, izkušnje in odnosa. Ne gre toliko za verovanje v Boga, ki obstaja, temveč za naslanjanje na Boga. Tako kot se otrok naslanja na mater, jo objema, jo posluša in ji zaupa, tako je naša vera naslanjanje ne na idejo o Bogu ne na večni razum ali univerzalno vest, temveč na živega in osebnega Boga. Vsakdanje življenje in vsakdanje skrbi nas vedno opozarjajo, da se ni vedno lahko naslanjati na živega Boga, de se med potjo mogoče večkrat naslanjamo na stvari, idejo o Bogu, predvsem pa nase. Naj bodo naša srca hvaležna za dar vere in naša tla trdna v Gospodu, ki želi, da se nanj čim pogosteje naslanjamo.


Več o letu vere: http://katoliska-cerkev.si/leto-vere

 

Prejšnji prispevek
BRANJE SVETEGA PISMA V NAŠI ŽUPNIJI
Naslednji prispevek
27. NEDELJA MED LETOM ali ROŽNOVENSKA NEDELJA