Z nami je bil sveti Miklavž

Povej naprej!

Za lažje pričakovanje prihodkov svetega Miklavža smo s patrom Markom zapeli nekaj pesmi. Nato so nam mladi igralci zaigrali poučno zgodbo z naslovom Nebeška zmešnjava.

Po končani zgodbi smo s p. Markom glasno poklicali svetega Miklavža. Prišel je v spremstvu angelov, ponagajali pa so tudi parklji. Slovesen prihod so naznanile trobente v spremljavi orgel. Sveti Miklavž pa ni samo prinesel darila, ampak jih je tudi prejel. Otroci so mu tako prinesli risbice, doma narejene piškote in še marsikaj. Skupaj so se fotografirali, angelčki pa so vsem razdelili simbolična darila.

Svetemu Miklavžu se je mudilo naprej, saj je obiskoval tudi otroke in mlade v Malem domu, ostali obiskovalci pa so se lahko ustavili še na Trgu sv. Roka, kjer so člani Turističnega društva Dravlje pekli krompir ter kruh z zaseko. Ogreli smo se ob toplem ognju, starše je pogrelo še kuhano vino, otroci pa vroč čaj.

Prejšnji prispevek
Ustvarjanje adventnih venčkov
Naslednji prispevek
Vabljeni na adventno adoracijo s skupino Abend