VSTOPILI SMO V MAJ …

Povej naprej!

Mesec maj je zelo bogat mesec: šmarnice, prvo sv. obhajilo, sv. birma, vnebohod, binkošti in sv. Rešnje Telo in Kri. Koliko vabil za obnovo pozornosti do Boga, da bi lahko bili vedno odprti za božja znamenja in božji načrt. Papež Frančišek nam pravi:“Varujmo Kristusa v svojem življenju, da bi lahko varovali druge.“ Varujmo krščansko dediščino v naših srcih, ki se kaže v tem, da ohranjamo zavest prvenstva živega srečanja z Jezusom, saj je vse naše delo zaman, če ne izhaja iz pogovora z Njim. Pri tem računajmo na Svetega Duha, ki je na binkoštni dan tako napolnil kristjane, da so pogumno oznanjali Jezusovo vstajenje. Naj bo mesec maj priložnost poglobitve našega odnosa z Gospodom, da bi v trdni veri lahko učinkovito živeli evangelij.

 

 

Prejšnji prispevek
PRAZNIK SVETE BIRME V NAŠI ŽUPNIJI
Naslednji prispevek
IZLET MINISTRANTSKIH DRUŽIN