Velika sobota

Novice
Povej naprej!

Na veliko sobote zgodaj zjutraj se je že čutilo vrenje veselja, ki ga prinaša vrhunec velikonočnega tridnevnja, to je velikonočna vigilija. Zbrali smo se okoli ognja, ki ga je blagoslovil župnik, in ga nato odnesli sosedom in domov, da smo pričeli s pripravo velikonočnih jedi.

Popoldne smo k blagoslovu prinesli košare polne tradicionalnih velikonočnih jedil, od mesa, kruha, pirhov, hrena, zagotovo pa je kdo dodal še kakšno drugo ljubo jed. Naši animatorji so po blagoslovih ob 14. in 15. uri za otroke priredili iskanje čokoladnih pirhov in tako poskrbeli za veliko otroškega veselja.

Zvečer smo bili priča najslovesnejši sv. maši v letu – velikonočni vigiliji, pri kateri je po dolgem času spet zadonela aleluja. Hvaležni smo, da smo v občestvo sprejeli tudi 8 katehumenov.

 

Na priloženi povezavi lahko prisluhnete celotni velikonočni vigiliji.

 

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

 

 

Prejšnji prispevek
Velikonočno voščilo
Naslednji prispevek
Aleluja – Kristus je vstal!