Vabilo na DDV z dr. Jožetom Možino

Povej naprej!

Tokratni gost bo dr. Jože Možina, zgodovinar in novinar, avtor več odmevnih dokumentarnih filmov in knjig in dvakratni prejemnik Jurčičeve nagrade. Leta 2012 je za film Pedro Opeka – dober prijatelj, prejel nagrado za najboljšega režiserja dokumentarnih filmov na festivalu ITN v Hollywoodu. Za isti film je prejel tudi Nagrado Prešernovega sklada in neštetih drugih priznanj doma in v tujini. V mandatu 2006-2010 je bil direktor Televizije Slovenije, pred tem pa novinar notranjepolitične redakcije TVS. 

Večer bo namenjen pogovoru o njegovem delu, življenju, raziskovanju, predvsem pa o najbolj odmevni knjigi,”Slovenski razkol”, ki je doživela že šesti ponatis. 

Z njim se bo pogovarjal in večer vodil Peter Merše.

Prejšnji prispevek
Luč miru iz Betlehema 2022
Naslednji prispevek
Sprejem Lučke miru iz Betlehema