VABILO NA 30. SLOVENSKI KNJIŽNI SEJEM

Povej naprej!

Letošnji knjižni sejem bo jubilejni 30. po vrsti. Od leta 1972, ko je bil organiziran prvi, je postal svojevrstna institucija, največji dogodek založniško-knjigotrške panoge pri nas, ki ga vsako leto obišče prek 30.000 obiskovalcev.

Slavnostno odprtje sejma s podelitvijo Schwentnerjeve nagrade bo v torek, 25. novembra 2014, ob 18. uri v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma. Letošnji Slovenski knjižni sejem bo potekal pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

Spremljevalne prireditve na 30. slovenskem knjižnem sejmu ostajajo: Debatna kavarna, Založniška in knjigotrška akademija, Forum za obiskovalce, Pisateljski oder in Šolski knjigosled. Poleg njih bo letos PRVIČ na sejmu organiziran »kulinARTfest« s pogovori o hrani in pijači in kuhanju v živo, ARSov oder (terenski studio 3. programa Radia Slovenija z več kot 30 urami programa v živo s sejma), podelili bomo nagrade za dosežke v založništvu, sejem bo mednarodno odprt (letošnje gostje so  Škotska, Rusija in Hrvaška), na ogled bomo postavili del razstave o Kekcu, podelili nagrade in objavili najboljša dela literarnega natečaja Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS na temo Kekca in še kaj.

Za obiskovalce bo 30. slovenski knjižni sejem odprt od srede, 26., do nedelje, 30. novembra 2014, od 9. do 20. ure, s podaljšanim petkom, saj bo 28. novembra sejem odprt do 22. ure.

Vstop je prost!

 


Svoje knjige bo predstavljal tudi Župnijski zavod Dravlje.Več o sejmu: http://www.knjiznisejem.si/

Prejšnji prispevek
VABILO V DRAMSKO SKUPINO P.I.G.S.
Naslednji prispevek
MIKLAVŽEVANJE 2014