Sobota 23.3. slovesni praznik – Gospodovo oznanjenje

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

V soboto je slovesni praznik Gospodovo oznanjenje Mariji, ko praznujemo tudi krščanski materinski dan. Običajno se praznuje na 25.3., letos pa se zaradi pričetka Velikega tedna praznuje že dva dni prej.

Maše bodo ob 7.00, 10.00 in 19.00.

Mesto Nazaret je po vsem svetu že dva tisoč let znano po dogodku, o katerem poroča evangelist Luka in ki se ga spominjamo trikrat na dan zjutraj, opoldne in zvečer, ko se oglasijo zvonovi in molimo: »Angel Gospodov je oznanil Mariji …« Skrivnost Gospodovega oznanjenja in učlovečenja se je dogodila v skromnem prostoru, ki je danes pod novo nazareško baziliko Oznanjenja. Tu je preprosta nazareška deklica Mirjam-Marija pristala na povabilo božjega poslanca nadangela Gabrijela, da postane mati učlovečenega božjega Sina. Tu je izrekla za zgodovino človeštva najpomembnejši ‘da’ in s tem se je začel uresničevati božji načrt odrešenja.

Prejšnji prispevek
2. Birmanski vikend 2024
Naslednji prispevek
V soboto pridite izdelovat butarice