SODELOVANJE KOMORNE SKUPINE PRI SV. MAŠI

Novice
Povej naprej!

 

 

 

 

 

 

 

 

V četrtek 26. aprila so pri sv. maši sodelovale študentke Akademije za glasbo.

Eva Dolinšek z orglami in čembalom, Eva Vrtačnik z oboo, Jerica Kozole z violino, Nikolina Vukoja s flavto in Martina Okoliš s čembalom sestavljajo komorno skupino, katere mentor je prof. Dalibor Miklavčič.

Igrale so skladbe: 

  • Georg Philip Telemann (1681-1767), Triosonata v d-molu (Vivace, Largo Presto)
  • Johann Joachim Quantz (1697-1773), Triosonata v D-duru (Largo, Allegro, Largo, Allegro)
  • W.A. Mozart (1756-1791), Sonata v D-duru za violino in inštrument s tipkami

Na akademiji so se komorne glasbe pričele učiti v v letošnjem študijskem letu, skupaj vadijo vsak ponedeljek in četrtek. Kot je povedal njihov mentor je prednost igranja v komorni zasedbi ta, da študentje ne igrajo kot solisti, torej se morajo znati prilagajati drugim, po drugi strani pa je zasedba še vedno tako majhna, da pride do izraza vsak instrument posebej.

To je bil tudi njihov prvi skupni koncert, enega pa načrtujejo še v mesecu maju.

Foto: Primož PODOBNIK

Prejšnji prispevek
4. VELIKONOČNA – NEDELJA DOBREGA PASTIRJA
Naslednji prispevek
KONCERT A CAPPELLA GOSPEL ZBORA BEE GEESUS