Smučarska vikenda na Rogli

Novice
Povej naprej!

Vtisi devetošolcev:

Po naši več kot pozitivni izkušnji v Portorožu, smo se odločili devetošolci, da bomo odšli na Roglo. V petek smo se pozno popoldne zbrali na dvorišču pred župniščem. Vse zahvala gre p. Egonu, da smo se hitro spakirali, saj je on hrano v avto naložil že prej. Odšli smo s kombijem, z voznikom Egonom in sovoznico ter pomočnico Anico. Pot je doživljal vsako malo drugače, a mislim, da je vsem hitro minila. Prispeli smo do naše hiške, ki je postavljena pri Cerkvici Svetega Jakoba. Na dan prihoda, je bilo nebo čisto jasno in imeli smo prečudovit pogled na zvezde. V petek smo vsi boljši lenarili, saj sta bila sobota in nedelja za nas bolj dejavna dneva. V soboto zjutraj smo vstali skoraj tako zgodaj kot za šolo, v miru smo zajtrkovali ter se pripravili za smučanje. Vsi priskrbljeni s PCT – smo pridobili karte in so se prvič spustili na smučišču. Dopoldne je naša druščina devetarjev, Anice in Egona smučala skupaj, nato pa smo se razdelili po naših željah. Uživali smo ob toplem čaju ter pomfritu, saj nekatere nas je kar zeblo. Po celodnevnem smučanju se je prilegel odličen ričet gospe Marije in dva večerna filma. V nedeljo smo dan začeli s sveto mašo, saj poznate pregovor: Če je Bog na prvem mestu, je vse na pravem mestu, in res je bilo. Po zajtrku smo se odpravili na približno enourni sprehod, naš namen je bil, da se razgibamo in spoznamo Roglo. Pojedli smo kosilo in se posladkali s Panetonom, ki nam ga je odstopil p. David. Po pomiti posodi, pometenih sobah in pripravljenih torbah, smo se odpravili na pot. Okoli pete ure popoldne smo prispeli, vsi hvaležni za varstvo Angelov Varuhov in blagoslov Svetega Jakoba ter veseli, da se je vse tako super izteklo. Zahvala gre p. Egonu za vožnjo, Anici za pomoč ter vsakemu posebej, da je prišel v prisostvoval k dobremu vzdušju in ponovni pozitivni izkušnji.

Besedilo: Ruta Stegnar 

 

 

Vtisi srednješolcev: 

V petek 21. 1. se nas je 7 nadobudnih mladih “nabasalo” v župnijski kombi, poln opreme, skupaj s p. Egonom. Po dolgi, a zabavni poti, smo prispeli v Resnik. Opremo smo raztovorili in se nastanili v ljubki koči zraven cerkve posvečene sv. Jakobu. Po stanovanju smo, pojedli vseh 40 okusnih palačink. Večer pa smo se napolnili z ogledom filma Green Book. Naslednji dan, pa nas je že kar zgodaj zbudil glas budnice. Ker smo se pridno držali že začrtanega načrta smo na smučišču prišli pravočasno, še malce prezgodaj. Smučišče smo kar hitro obvladali. Smučali smo vse od Jurgovega pa do Jase, od Mašin Žage pa do štirisede. Sneg je kar puhtel v vsakem hitrem zavoju smuč in boarda. Ker pa se morajo tudi najboljši odpočiti, si lahko privoščimo obilno malico na vetrovnem in mrzlem bike parku. S polnimi trebuščki smo skočili nazaj na smuče in na smučišču – treba je izkoristiti vsako minuto smučanja. Točno ob 16.10, ko se smučišče zapre, smo malce utrujeni, a vseeno pripravljeni odsmučati še dve uri, odpeljali nazaj v kočo. Tam smo toplo kosilo in si pojedli zaslužen počitek. Večer smo preživeli v smehu ob igrici vohun. Fantje pa še niso bili utrujeni, zato so si ogledali še en film. Tudi naslednje jutro budilka ni bila milostna. Enako kot jutro prej, smo se hitro pripravili in odpeljali do smučišča. Bilo je oblačno, bolj toplo, zato je bilo smučanje še bolj prijetno. Poleg hitrega smučanja, smo poskušali še različne trike in skoke. Ker smo tako uživali smo malicali kar na vlečnici. Žal pa je vsega lepega tudi konec, tako da smo se že ob 14.00 odpravili nazaj. Doma nas je že čakalo toplo kosilo. Po kosilu smo hitro vse spakirali in pospravili. Čisto na koncu pa smo si vzeli čas še za sv. mašo in v miru končal naš vikend. Pot domov je bila odeta v valovih radija Ars in nežnega smrčanja. Če se ozrem na celoten vikend, bi rekla, da je bil precej uspešen. Poln smeha, zanimivih pogovorov, seveda pa ni manjkalo tudi modric, padcev in manjših poškodb, ki pa nam niso vzele veselja in dobrega vzdušja.

Besedilo: Nika Novak

 

Prejšnji prispevek
Kuge – nadloge človeštva
Naslednji prispevek
Januarska sveta maša za mlade