S svojim prihodom nas je razveselil sv. Miklavž

Novice
Povej naprej!

Za lažje pričakovanje smo z Malo jato prepevali različne pesmi. Nato so nam mladi igralci pod vodstvom p. Jožeta Poljanška zaigrali zgodbo »Angeli prepodijo skušnjavce«. Poučno zgodbo si lahko ogledate v priloženem posnetku. Po končani zgodbi smo s p. Primožem glasno poklicali svetega Miklavža. Prišel je v spremstvu angelov, ponagajali pa so tudi parklji. Sveti Miklavž je pohvalil vse otroke, letos je še posebej izpostavil Malo jato in ministrante za zavzeto delovanje v župniji. Na koncu so angeli  vsem prisotnim otrokom razdelili darilca, kdor pa je želel, se je s svetim Miklavžem lahko še slikal.

Svetemu Miklavžu se je mudilo naprej, saj je obiskal tudi otroke in mlade v Malem domu, ostali obiskovalci pa so se lahko ustavili še na Trgu sv. Roka, kjer so člani Turističnega društva Dravlje pekli krompir ter kruh z zaseko. Ogreli smo se ob toplem ognju, starše je pogrelo še kuhano vino, otroke pa vroč čaj.

Video: Jože Strajnar

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Izdelovali smo adventne venčke
Naslednji prispevek
Sprejem Lučke miru iz Betlehema