Romarji pri svetem Roku v Dravljah

Novice
Povej naprej!

Sv. Rok, evropski romar, kužen in zaprt,

ki si ozdravil mnoga telesa

in ljudje privedel k Bogu,

posreduj za nas

in obvaruj nas hudih bolezni na telesu in duši.

Amen.

Vsako leto počastimo god našega župnijskega zavetnika sv. Roka z romanskimi svetimi mašami. Draveljska nova cerkev je že zjutraj sprejela romarje iz Šentvida, Ježice, Črnuč, Kosez, Podutika in Dravelj, ki so se zvrstile pri svetih mašah od 6. do 10. ure.

Posnetek romarske svete maše ob 10.00 uri za romarje iz Podutika in Dravelj:

Po sveti maši ob deseti uri, ki jo je daroval draveljski župnik p. Primož, ob somaševanju župnika g. Jožeta iz Podutika, smo v molitvi rožnega venca poromali do kužnega znamenja ob Celovški cesti, pod katerim so po izročilu pokopani za kugo umrli Draveljci.


V cerkvi sv. Roka je bilo izpostavljeno Najsvetejše pod kipom svetega Roka, kjer smo se lahko v tišini ustavili v osebni molitvi.

Kot smo že navajeni, je tudi letos po vsaki sveti maši Turistično društvo Dravlje v sodelovanju z Župnijo Dravlje pogostilo s kajvom, sokom in z miškami vse prisotne romarje. Tako smo lažje poklepetali med seboj, saj se nekateri srečamo res samo na ta draveljski praznik.

Video: Marko Medvešek

Foto: Jože Strajnar, Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Romarski shod na Veliki šmaren z zlatomašnikoma
Naslednji prispevek
Skavti vabijo k vpisu