Razstava fotografij Franca Hafnerja

Novice
Povej naprej!

“Tudi slikanje je oznanjevanje evangelija” (Stane Kregar)

Ob prazniku Svetega Rešnjega telesa in krvi, naš župljan Franc Hafner, znan kot vrhunski atlet in slikar, razstavlja fotografske utrinke Telovske procesije iz leta 1965 ter obiska sv. Janeza Pavla II. v Sloveniji. Prav tako pa se z razstavo obeležuje 50. obletnico smrti našega rojaka, duhovnika in slikarja, Staneta Kregarja. Vodilo umetnika, čigar življenjska pot se je končala 1. avgusta 1973, je bilo: “Človek mora živeti v samoti in delati od jutra do večera… Delo mora stalno spremljati navdih. Velikokrat pride navdih šele z delom.” (Revija Ognjišče, obletnica meseca 11_2005)

Lepo vabljeni!

Prejšnji prispevek
Sveta maša in procesa na praznik sv. Rešnjega telesa in krvi
Naslednji prispevek
Zahvala ob garažni razprodaji 2023