Razlaga vizije naše župnije in vabilo k sodelovanju

Povej naprej!

Župnija Dravlje je gostoljuben prostor za vsakogar in omogoča rast osebne vere vsakega posameznika. Skupaj sestavljamo živo občestvo, kjer vsak prispeva.

Omenjeno poslanstvo lahko razložimo takole: 

Župnija Dravlje je gostoljuben prostor za vsakogar.

Vsi vemo, kako pomembno je, da se čutimo sprejete. V ta namen smo v župniji Dravlje v zadnjem letu krepili zavedanje, da bo župnija lahko gostoljuben prostor zgolj tako, da bomo sami postali gostoljubni do vsakogar. To smo skušali doseči z:

– nedeljskim Rok cafejem (predvsem po družinski maši), kjer je po maši priložnost, da se boljše spoznamo, poklepetamo in ob druženju spletemo trdnejše vezi

– odborom za dobrodošlico (pred večjimi prazniki so prostovoljci pri vratih pozdravljali

mimoidoče, da bi začutili, kako lepo je, da smo skupnost)

– raznimi manjšimi dejanji, kot je naprimer pozdravljanje drug drugega na začetku maše

– z župnijskim piknikom, romanji in podobni dogodki, kjer se srečamo zunaj bogoslužja …

Župnija je prostor, ki omogoča rast osebne vere vsakega posameznika

K temu prispevajo:

– lepa in raznolika liturgija, še posebej ob praznikih, adventu in postu

– Draveljski duhovni večeri, koncerti

– biblijski krožek

– družinska kateheza

– nagovarjajoče, duhovno bogate pridige

Skupaj sestavljamo živo občestvo, kjer vsak prispeva.

Dandanes kristjan ne more preživeti sam. Nujno potrebuje skupnost, ki ga podpira, zanj moli in mu po svojih močeh pomaga. Vsi smo povabljeni, da prispevamo k delovanju te skupnosti. Vsi, ki kakorkoli prispevate k temu, Bog vam povrni. Vsi, ki bi radi kakorkoli sodelovali se prosim obrnite na nas. Če ne veste kje so potrebe pa je zadaj oglasna deska.

Zadaj v cerkvi so štiri pomembne stvari za komunikacijo med nami

1. Oglasna deska (ki bo v kratkem posodobljena)

2. Nabiralnik za oddajanje komentarjev, predlogov, kritik, pohval in podobnega

3. Tabla z imenom ““Služimo drug drugemu”. Tu so naštete aktivnosti, pri katerih potrebujemo pomoč. Če bi kje sodelovali, lahko izpolnite listek in ga oddaje. Prav tako ahko tudi sami obesite listek za lastne potrebe (recimo starejši, ki potrebujete pomoč, ali mamica na porodniški, ki bi rada kakšno sopotnico za sprehode in podobno)

4. Tabla z molitvami ““Molimo drug za drugega”.  Tu lahko vpišete vašo prošnjo za molitev in pripnite na tablo, nekdo pa bo to molitev vzel domov in po vašem namenu molil. Vodilo je, da približno 5 ljudi moli za vaš namen, zato je na listku 5 kvadratkov. Ponekod to pomeni, da moli cela družina, drugje da predate naprej listek še komu, lahko pa seveda sami molite. Kot župnijsko občestvo bi se morali truditi, da bi bila ta tabla vedno prazna 🙂

Prejšnji prispevek
Letošnji birmanci na obisku
Naslednji prispevek
Razstava grafik Angeli