PRAZNIK SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI

Povej naprej!

Praznik sv. Rešnjega telesa in krvi bomo v Katoliški Cerkvi praznovali v četrtek, 30. maja 2013. Praznik nima stalnega datuma, saj je določen glede na praznik velike noči in ga obhajamo v četrtek drugi teden po prazniku binkoštih.

Na ta dan se posebej spominjamo Jezusove navzočnosti v zakramentu sv. Rešnjega telesa in krvi – evharistije, ki je središče krščanske vere in zakramentalnega življenja vernih. Na praznik so ponekod v navadi različne oblike procesij, s čimer verniki tudi navzven pokažejo svojo vero. Praznik je zapovedan, zato se katoličani ta dan udeležijo bogoslužja.

 

 

 

Sv. maše bodo na ta dan po prazničnem razporedu:

 – 8.30,

– 17.00 in

– 19.00 s telovsko procesijo.


Vse vabimo, da se v čim večjem številu udeležite večerne maše in telovske procesije. K procesiji vabljeni otroci, še posebej letošnji prvoobhajanci, ki boste sodelovali z evharističnimi zastavicami in rožicami. Seveda še posebej vabljeni tudi birmanci.

Prejšnji prispevek
OB SVETI BIRMI
Naslednji prispevek
ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA