Praznik sv. Rešnjega telesa in krvi

Novice
Povej naprej!

To je dan, ko se še posebej spominjamo Jezusove navzočnosti v zakramentu sv. Rešnjega telesa in krvi – evharistije, ki je središče krščanske vere in zakramentalnega življenja vernih.

Na ta praznik je v naši župniji tradicionalna procesija po večerni slovesni sveti maši. Pot nas vodi od cerkve do pokopališča, kjer je oltar in nazaj do Trga sv. Roka, kjer se prav tako ustavimo pri oltarju. Ta procesija vsebuje prošnje in zahvalo, predvsem pa je slavljenje evharistije.  Pri teh dveh oltarjih duhovnik pri blagoslovu z Najsvetejšim moli: »Nebeški blagoslov naj blagoslavlja, varuje in ohranja ta kraj in vse, ki v njem prebivajo, tudi polja in zemlje sadove. V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.« 

Praznik svetega Rešnjega telesa in krvi naj utrdi v vseh nas zavest, da je Gospod v evharistiji resnično z nami, da želi živeti med nami prav zato, da nas blagoslavlja, ozdravlja bolezni in notranjih ran duše in duha. 

 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete božji besedi in pridigi pri večerni sveti maši.


Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
P. Primož Jakop umeščen za novega župnika
Naslednji prispevek
Umestitev novega provinciala Družbe Jezusove p. Mirana Žvanuta