Oktober – mesec rožnega venca

Povej naprej!

MOLITEV ROŽNEGA VENCA S PROSTOVOLJKAMI KARITAS VSE OKTOBRSKE DELOVNE DNEVE

Ker se tudi molitveno življenje počasi vrača v stare tirnice, vas,  drage župljanke in župljani, vabimo, da se nam, prostovoljkam draveljske Karitas,  pridružite pri molitvi rožnega venca vse oktobrske delovne dneve ob 18.20 uri (pred večerno sveto mašo) v prošnji za prizadete zaradi epidemije; za vse nas, da bi odgovorno upoštevali ukrepe za preprečevanje okužb z virusom, ter za obolele, da bi čim prej ozdraveli; za državne in cerkvene voditelje, da bi nas modro vodili; za našo vero in zaupanje, da je vsak od nas in ves svet v božjih rokah; za blagoslov in zdravje naših družin in skupnosti, da bi bile pravi dom za vsakogar; za tiste, ki umirajo sami, in za umrle. Ker bodo posamezni večeri namenjeni drugemu molitvenemu namenu, boste na mizici za tisk dobili besedilo molitev tekočega večera za lažje sodelovanje.

 

ROŽNI VENEC PRI DRUŽINSKI MAŠI

Ob nedeljah bomo na začetku svete maše ob 10.00 kateheti, skupaj z veroučenci, zmolili desetko rožnega venca. In sicer: p. Egon (3.10.), p. Primož (10.10.), k. Anamarija (17.10.), k. Katja ( 24.10.), p. Egon (31.10.).

 

DESETKA ROŽNEGA VENCA DOMA

Župljane, posameznike in družine, vabimo da doma vsak dan zmolijo desetko rožnega venca za različne namene. In sicer:

 • 1. teden: za vse ljudi v naši župniji, ki so v stiski

 • 2. teden: za duhovnike, redovnike, redovnice in nove duhovne poklice v naši župniji

 • 3. teden: za mlade v naši župniji za pogum in prave odločitve

 • 4. teden: za vse nas, da bi bili misijonarji v našem okolju

 • 5. teden: za ljubezen in strpnost med kristjani

Molitev Rožnega venca začnemo tako, da se pokrižamo in ob tem izrečemo: V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.

Zmolimo Apostolsko veroizpoved:

Verujem v Boga Očeta vsemogočnega, stvarnika nebes in zemlje. In v Jezusa Kristusa, Sina njegovega edinega, Gospoda našega; ki je bil spočet od Svetega Duha, rojen iz Marije Device; trpel pod Poncijem Pilatom, križan bil, umrl in bil v grob položen; šel pred pekel, tretji dan od mrtvih vstal; šel v nebesa; sedi na desnici Boga Očeta vsemogočnega; od ondod bo prišel sodit žive in mrtve. Verujem v Svetega Duha; sveto Katoliško Cerkev, občestvo svetnikov; odpuščanje grehov; naše vstajenje in večno življenje. Amen.

Zmolimo Oče naš:

Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime, pridi k nam tvoje kraljestvo, zgodi se tvoja volja kakor v nebesih tako na zemlji. Daj nam danes naš vsakdanji kruh in odpusti nam naše dolge, kakor tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom, in ne vpelji nas v skušnjavo, temveč reši nas hudega. Amen.

Nato molimo molitev Zdrava Marija, za besedo Jezus pa povemo prošnjo (skrivnost), ter nadaljujemo s Sveta Marija.

Zdrava, Marija, milosti polna, Gospod je s teboj, blagoslovljena si med ženami in blagoslovljen je sad tvojega telesa, Jezus. Sveta Marija, Mati Božja, prosi za nas grešnike zdaj in ob naši smrtni uri. Amen.

Zmolimo:
Slava Očetu in Sinu in Svetemu Duhu, kakor je bilo v začetku, tako zdaj in vselej in vekomaj. Amen.


1. Veseli del (molimo ob ponedeljkih in sobotah)

Apostolska veroizpoved. Oče naš. Trikrat Zdrava Marija s prošnjami:

 1. ki nam poživi vero;
 2. ki nam utrdi upanje;
 3. ki nam vžgi ljubezen.

Slava Očetu.
Oče naš. Desetkrat Zdrava Marija. Slava Očetu, s skrivnostmi:

 1. ki si ga Devica od Svetega Duha spočela;
 2. ki si ga Devica v obiskovanju Elizabete nosila;
 3. ki si ga Devica rodila;
 4. ki si ga Devica v templju darovala;
 5. ki si ga Devica v templju našla.

2. Svetli del (molimo ob četrtkih)

Apostolska veroizpoved. Oče naš. Trikrat Zdrava Marija s prošnjami:

 1. ki nam daj duha pokorščine;
 2. ki nam daj srečo uboštva;
 3. ki nam podeli milost čistosti.

Slava Očetu.
Oče naš. Desetkrat Zdrava Marija. Slava Očetu, s skrivnostmi:

 1. ki je bil krščen v reki Jordan;
 2. ki je v Kani Galilejski naredil prvi čudež;
 3. ki je oznanjal Božje kraljestvo;
 4. ki je na gori razodel svoje veličastvo;
 5. ki je postavil sveto evharistijo.

3. Žalostni del (molimo ob torkih in petkih)

Apostolska veroizpoved. Oče naš. Trikrat Zdrava Marija s prošnjami:

 1. ki nam utrdi spomin;
 2. ki nam razsvetli pamet;
 3. ki nam omeči voljo.

Slava Očetu.
Oče naš. Desetkrat Zdrava Marija. Slava Očetu, s skrivnostmi:

 1. ki je za nas krvavi pot potil;
 2. ki je za nas bičan bil;
 3. ki je za nas s trnjem kronan bil;
 4. ki je za nas težki križ nesel;
 5. ki je za nas križan bil;

4. Častitljivi del (molimo ob sredah in nedeljah)

Apostolska veroizpoved. Oče naš. Trikrat Zdrava Marija s prošnjami:

 1. ki nam vodi naše misli;
 2. ki nam vodi naše besede;
 3. ki nam vodi naša dejanja.

Slava Očetu.
Oče naš. Desetkrat Zdrava Marija. Slava Očetu, s skrivnostmi:

 1. ki je od mrtvih vstal;
 2. ki je v nebesa šel;
 3. ki je Svetega Duha poslal;
 4. ki je tebe, Devica, v nebesa vzel;
 5. ki je tebe, Devica, v nebesih kronal.

Po vsaki desetki rožnega venca za Slava Očetu lahko dodamo še naslednjo molitev: O Jezus, odpusti nam naše grehe, obvaruj nas peklenskega ognja, privedi v nebesa vse duše, posebno še tiste , ki so najbolj potrebne tvojega usmiljenja.

Molitev Rožnega venca končamo tako, da se pokrižamo in ob tem izrečemo: V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.

 

Prejšnji prispevek
Ministrantski vikend 2021
Naslednji prispevek
Duhovne vaje na jadrnici – Life at sea