Ogledali smo si dramsko predstavo Poročilo o stvarjenju po Ostržku

Novice
Povej naprej!

Avtor te zgodbe je Paolo Pivetti. P. Jože Poljanšek je to igro prevedel in jo prikazal z mladimi igralci. Nastopajoče so osebe iz Ostržka, ki se posrečeno vpletejo v pripoved o stvarjenju sveta in človeka. Kot je Ostržek iz navadne lutke postal človek, tako je človek postal iz zemeljske prsti živo bitje. Predstava nam ponuja kar nekaj šaljivih prizorov, še posebej ko se prepirata lisjak in maček. Ob branju iz svetega pisma  o stvarjenju, se nekateri odločijo, da izkusijo svobodo in se oddaljijo od Luči, ki v igri predstavlja Božji pogled na vse ustvarjeno. Zdi se, da ni več upanja za te, ki se napačno odločijo, a se vendarle vrnejo nazaj v svetlobo Luči. Igra se zaključi s pesmijo Ti si ta Luč sveta.

                 

   

Besedilo: p. Jože Poljanšek

Video: Jože Strajnar

Foto: Tomaž Celarec  

                                                                          

Prejšnji prispevek
Pričevanje Simona Popovića: Narkoman nikoli
Naslednji prispevek
Dekanijski križev pot k sv. Marjeti