Obiskali so nas slovenski maturanti iz Argentine

Novice
Povej naprej!

To so mladi, ki povečini spadajo že v tretjo in četrto generacije iz Argentine. Osem let so obiskovali sobotne osnovne šole v slovenskih domovih v Buenos Airesu, zadnjih pet let pa so ob sobotah popoldne obiskovali srednješolski tečaj ravnatelja Marka Bajuka v Slovenskih hiši v središču argentinske prestolnice. RAST je kratica za Roj abiturientov srednješolskega tečaja. Letošnja generacija je že petdeseta. Ob koncu tega programa pa obiščejo domovino njihovih prednikov.

Naši rojaki iz dežele na oni strani oceana so nas navdušili s svojim znanjem slovenščine, zanimanjem za slovensko kulturo, veseljem do življenja in ljubeznijo do Boga in do domovine svojih prednikov.

S sodelovanjem pri družinski sveti maši so obogatili 14. nedeljo med letom, ki je tudi nedelja Slovencev po svetu

 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku celotne svete maše s kratkim kulturnim programom.


Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Obnovljen križ in Križani na draveljskem pokopališču
Naslednji prispevek
Zlata maša p. Lojzeta Bratine