OB ZAKLJUČKU BOŽIČNEGA ČASA

Povej naprej!

Z nedeljo Jezusovega krsta zaključujemo božični čas in začnemo z nedeljami med letom ali navadnimi nedeljami, čeprav jaslice ohranimo po starem še vse do svečnice oz. Jezusovega darovanja. Za nami je bogat liturgični čas, poln medsebojnega stika in stika z Bogom. Odrešenika sveta smo doživljali kot nebogljenega otroka, kralja ljubezni brez armade in politične moči, ki nas vabi k svobodi in odpuščanju. Pustimo zato naše zamere in zakrknjenosti pri Novorojenem, da jih spremeni v ljubezen in pojdimo skupaj s Kristusom javno delovat, saj smo kot njegovi učenci zaznamovani s krstom. Oznanjajmo brez strahu, saj ljubezen odganja strah.

Na to nedeljo se člani župnijske ekipe zahvaljujemo vsem, ki ste v božičnem času prispevali k bolj doživetim praznikom, še posebej pevcem, inštrumentalistom, jasličarjem, pritrkovalcem, krasilkam, čistilcem in čistilkam, ministrantom, dežurnim ob jaslicah, bralcem in bralkam, tehničnemu osebju, igralcem dramske skupine, urejevalcem župnijske spletne strani ter nekaterim »deklicam za vse«. Hvala vam in Bog povrni!


 

Prejšnji prispevek
OBISKALI SO NAS SVETI TRIJE KRALJI
Naslednji prispevek
JASLICE V SLIKI IN BESEDI