OB ZAČETKU POSTNEGA ČASA

Povej naprej!

Dragi župljani, s pepelnično sredo, 5. marca, začenjamo postni čas. Cerkev nam ponuja praznike cerkvenega leta in nas s tem spominja, kdo smo. Zakaj je vse to potrebno? Ker smo krhki, nevztrajni, nestanovitni. Pozabljamo, da smo bili krščeni in da pripadamo Gospodu. Pepel, ki nam ga duhovnik posipa po glavi, je nastal iz oljk cvetne nedelje, ki jih je župnik shranil in sežgal. Tiste oljke, ki so pozdravljale Jezusa, ko je vstopal v Jeruzalem na osličku, oljke, ki so obljubljale Jezusu slavo, so postale pepel, ko so Jezusa pribili na križ. Človek je lepa in vendar krhka oljka, ki enkrat slavno pozdravlja, drugič pa križa. Tudi naše oljke, ki na cvetno nedeljo plapolajo v procesiji, so danes pepel. Ne pozabimo, da je vsak izmed nas živa oljka, ki plapola v vetru življenja in prej ali slej postane pepel, ko se sreča z grehom in s smrtjo. To je dejstvo. Prejeti pepel, pomeni, zavedati se, da ogenj Božje ljubezni uničuje naše grehe. Sprejeti pepel v naše roke, pomeni, spoznati, da je teža naših grehov lahka zaradi Božjega usmiljenja. Res je, da smo samo pepel, vendar namenjen vstajenju.

Obred pepeljenja bo v sredo, 5. marca, pri jutranji in večerni maši ter na 1. postno nedeljo pri vseh sv. mašah. Vabljeni!

 


 

 Prejšnji prispevek
PREDSTAVITEV PROMOCIJSKEGA FILMA O JEZUITIH
Naslednji prispevek
POST 2014 V DRAVLJAH