OB NEDELJI SREDSTEV DRUŽBENEGA OBVEŠČANJA

Povej naprej!

Dragi verniki, dobro vemo, kako so pomembna sredstva družbenega obveščanja. Večkrat prav ta sredstva kot so časopisi, televizija, internet največ krojijo naše misli in vplivajo posredno neposredno, zavestno in podzavestno na mnenja, ki si jih o različnih zadevah ustvarimo v vsakdanjem življenju. V svetu obveščanja gre predvsem za resnico in neresnico. Vsi iščemo resnico in ko jo najdemo smo zadovoljni in ponosni. Ni pa je lahko najti, predvsem takrat, ko dajemo prostor samo besedi in ne tišini. Komunikacija je bistven del sredstev družbenega obveščanja. Neštetokrat pozabljamo, da se komunikacija gradi na besedi in tišini, ne samo na besedi. Beseda in tišina naj bi se dopolnjevali in tako omogočili pravi dialog, poglobitev in bližino. Ko pa se izključujeta, pride do zmede, omame in površnosti. Izročimo Mariji naša sredstva družbenega obveščanja, da bodo v službi pravice, resnice in nove evangelizacije.

Prejšnji prispevek
SREČANJE MAGIS
Naslednji prispevek
SREČANJE BIRMANCEV S PRELATOM SLABETOM