Novi slovenski provincial bo p. Miran Žvanut DJ

Novice
Povej naprej!

Vsakih šest let jezuiti uvedemo novega provinciala, ki je neposredno imenovan od vrhovnega predstojnika in našega vodstva v Rimu. Lani smo obhajali 50 let ustanovitve Slovenske province (1969–2019) in ob tej priložnosti nas je obiskal p. general Arturo Sosa in njegov asistent za naše geografsko področje p. Cipriano Diaz. Po notranjem poizvedovanju v sami naši provinci in posvetovanju v rimski jezuitski kuriji se je p. Miran pokazal kot najbolj primeren kandidat. P. Miran Žvanut bo nastopil službo novega provinciala v soboto 27. junija 2020, med slovesnostjo ob 17. uri pri Sv. Jožefu v Ljubljani.

Kot Miranov predhodnik se veselim tega imenovanja in vem, da bo p. Miran vstopil v to službo s pogumom in srcem. Kot župnik zelo dobro dela na župniji v Ljubljani v Dravljah in bo od 27. junija nadaljeval svoje delo kot voditelj province. Sobratje jezuiti smo veseli, da bo naš pastir in ga že sedaj spremljamo z molitvijo in priporočamo Božji previdnosti.

p. Ivan Bresciani, slovenski provincial DJ

Našemu župniku p. Miranu čestitamo ob izvolitvi in mu želimo Božjega blagoslova na novo zaupani službi.

Prejšnji prispevek
Spomin na pokojnega ljubljanskega nadškofa Alojza Urana
Naslednji prispevek
Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19