Novi draveljski župnik bo p. Primož Jakop

Povej naprej!

Vrhovni predstojnik jezuitov p. Arturo Sosa je namreč 17. aprila imenoval za novega provinciala slovenskih jezuitov dosedanjega draveljskega župnika p. Mirana Žvanuta, ki bo svojo vlogo prevzel 27. junija. Ker je sedaj izpraznjeno mesto draveljskega župnika, je bil na to mesto na predlog provinciala od škofije imenovan p. Primož Jakop dosedanji kaplan v naši župniji. Pater Primož bo župnijo Dravlje prevzel 7. junija.

P. Primožu želimo oblilo božjega blagoslova v novem poslanstvu!

 

P. Primož Jakop je doma iz bližine Rogaške Slatine. V duhovnika je bil posvečen leta 2007; potem je deloval na MIC-u (Mladinski informacijski center); nato študiral v Parizu specializacijo ter opravil tretjo probacijo. Službo kaplana v draveljski župniji je nastopil s 1. julijem 2014.

Rojstna župnija: Kostrivnica
Vstop v Družbo Jezusovo: 30. 11. 1997
Duhovniško posvečenje: 29. 6. 2007, Celje – stolnica
Nova maša: 15. 7. 2007, Kostrivnica
Novomašno geslo: “Pridite k meni …” (Mt 11,28)
Zadnje zaobljube: 31. 7. 2015, Ljubljana – Dravlje

Prejšnji prispevek
Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19
Naslednji prispevek
Z draveljskimi gasilci smo praznovali god sv. Florijana