NOVA KNJIGA: VELIKONOČNA SKRIVNOST

Povej naprej!

Ciril SORČ: VELIKONOČNA SKRIVNOST – Razodetje Božjega srcadruga dopolnjena izdaja

število strani: 135

cena: 10€

na voljo v župnijski pisarni ali v večjih slovenskih knjigarnah

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knjiga govori o Bogu, katerega ne moremo dojeti z našim razumom. Približati se mu moramo le s srcem, tako da njemu, ki je ljubezen odgovorimo z ljubeznijo.

V velikonočni skrivnosti Kristusove smrti in vstajenja je pred nami odrešenjska umetnina, ki nam daje spoznanje resnice o Bogu in človeku. To spoznanje pa je spoznanje vere, v kateri odkrivamo neslutne globine: Skrivnost verovanja.

Ciril Sorč, rojen leta 1948 v Štomažu na Vipavskem, maturiral na klasični gimnaziji v Vipavi leta 1967. Teologijo študiral na Teološki fakulteti v Ljubljani in leta 1973 diplomiral, leta 1976 dosegel magisterij in leta 1980 doktoriral iz teologije z disertacijo Soočenje z Moltmannovo teologijo upanja. Sedaj je redni profesor na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani in predstojnik Inštituta za sistematično teologijo. Poleg omenjene disertacije in različnih razprav, člankov ter razmišljanj v domačem in tujih jezikih, je objavil več knjig.Prejšnji prispevek
PISMO STARŠEM ZA VELIKO NOČ
Naslednji prispevek
ODPUSTKI V LETU VERE