Nova Knjiga: Franc Kejžar, Dar in molčanja

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

P. Kejžar v knjigi pripoveduje o svojem redovniškem in duhovniškem poklicu, mamini smrti in pokopu, kratka razmišljanja pa so namenjena današnjemu času in ljudem.

Knjiga je na voljo v župnijski pisarni. Koga zanima, jo lahko vzame. Če želi, lahko zadnjo pusti prostovoljni dar (priporočeni dar je 12 evrov). Več o knjigi: https://www.salve.si/trgovina/knjige/dar-in-molcanja/

Svoje mnenje o knjigi je zapisal p. Vital Vider: »Knjigo sem prebral. Tretjina knjige je tvoja avtobiografija. Te ́ bodo vsi veseli, ki te poznajo, ker te bodo tako še bolj. Drugi dve tretjini sta tvoj dnevnik. Branje tega je nekoliko utrujajoče, ker ni nikjer nikakršnih presledkov, obdobij, ampak teče, teče, seveda kot življenje teče. Vsebina je neznansko pestra, kot je spet življenje tako. Zelo lepo je to, da si upaš biti javno pred ljudmi zelo oseben, kar je njim lahko v spodbudo in pomoč v kakšnih podobnih okoliščinah. Dnevnik je pa prav za prav zahteven, ker človek včasih ne ve, ali govoriš o sebi ali o nekom drugem, čeprav na koncu stojiš za vsem ti. Naslov “Dar in molčanja” razumem kot: ponujam vam svoja spoznanja v vaš premislek… – Stil je izredno lep, bogat, iskriv, pester, na zelo visoki ravni.«

Prejšnji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt
Naslednji prispevek
Molimo skupaj – od 26.5. do 1.6.