NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za NEDELJO JEZUSOVEGA KRSTA.

 Jezus je že ob krstu v Jordanu, ki pomeni začetek njegovega javnega delovanja, pokazal božjo moč. To je trenutek razodetja božjega veličastva, hkrati pa trenutek ponižnosti Boga, ki se da krstiti človeku – Janezu Krstniku. Janez Krstnik  Jezusa sprejme kot človeka in Boga in se pred njim prikloni, čeprav je v zadregi, ko se Bog priklanja pred njim-človekom. Jezus nas s svojim krstom spominja na naš krst in na držo kristjana  do soljudi; uči nas prave ponižnosti in odprtosti za to, kar Bog želi od nas. V tem tednu se lahko opazujemo, koliko smo ponižni do Boga in ljudi in koliko poslušamo notranji Božji glas v vsakdanjih življenjskih situacijah. 

Prejšnji prispevek
BOŽIČNO CELODNEVNO ČEŠČENJE
Naslednji prispevek
2. NEDELJA MED LETOM