MINISTRANTSKE POČITNICE NA MURTERJU

Novice
Povej naprej!

V ponedeljek, 2. julija, smo bili pri jutranji maši v stari cerkvi priča nenavadno veliki udeležbi ministrantov. Bilo jih je toliko, da je za nekatere celo zmanjkalo ministrantskih oblek. To je lahko pomenilo le eno – ministranti gredo na morje. Po maši se nas je pred župniščem skupaj s kuharicama in p. Ivanom zbralo kar 25 počitnikarjev. Tam smo si izmenjali še zadnje napotke in slovese ter se razvrstili v tri kombije, okoli 9. ure pa smo se odpravili na pot proti otoku Murter. Po dolgi, a prijetni vožnji smo se hitro razpakirali in skočili v morje, ki je bilo osvežilno in sproščujoče. V naslednjih petih dneh smo se še veliko kopali in zabavali. Zjutraj nas je veselo in glasno budil bližnji zvonik, čez dan smo se kopali na plažah in imeli mašo, zvečer pa smo hodili na sprehode. Obiskali smo tudi slapove reke Krke pri njenem izlivu, praznovali rojstni dan, pekli na žaru in se hladili s sladoledom.

 

Ministranti pa skozi leto dobivajo točke za ministriranje in domačo oceno, ki jim jo dajo straši. Rezultati za mlajše ministrante so:

mesto ministrant točke
1. Franjo MARJANOVIĆ 1582
2. Sebastijan SLAK 786
3. Jure SLAK 769
4. Žan KOGOVŠEK 734
5. Jernej KOMAN 688
6. Vanja KRANJEC 624
7. David ŠLEBIČ 562
8. Matevž DEMŠAR 488
9. Timi CVIRN 470
10. Gal IVANOV 335
11. Matija BERGANT 315
12. Gašper BERGANT 300
13. Matic PEV 237

 

 

BESEDILO: Rok KOGOVŠEK

FOTO: Maja in Štefan RAJŠP

Prejšnji prispevek
17. NEDELJA MED LETOM
Naslednji prispevek
DUHOVNO POLETJE (DRUGI TEDEN)