Mini svetopisemski maraton v naši župniji

Novice
Povej naprej!

»Spregovorim ti na srce!« (Oz2,16) je geslo letošnjega Svetopisemskega maratona in temu dogajanju v Cerkvi na Slovenskem smo se pridružili tudi v naši župniji. Mini SP maraton je potekal v soboto zvečer. Zbrani v župnijski učilnici smo najprej prisluhnili uvodnemu pozdravu in besedam župnika p.Mirana. Po molitvi kardinala Martinija: »Pred branjem Svetega pisma« pa smo začeli z branjem, ki smo si ga delili. Prisluhnili smo, kaj nam danes želi Gospod spregovoriti na srce po apostolu Pavlu in njegovemu imenitnemu Pismu Rimljanom, ki je največji sad njegovega duha. V njem je zapisano bistvu naše vere: kako priti do Boga in kako imeti Boga. Osrednja misel Pavlovega pisma: »Opravičenje je po veri v Jezusa Kristusa,« velja  za vse ljudi vseh časov in vekov –  tudi za nas danes. Z Jezusovo smrtjo in vstajenjem smo opravičeni in odrešeni, po veri Vanj, ki nam vsak dan spregovarja na srce.

Sv. Hieronim je zapisal: »Če je kakšna stvar, ki drži v tem življenju človeka pokonci in mu daje moč, da v stiskah in viharjih tega sveta ostane miren, potem je to v prvi vrsti branje in premišljevanje Svetega pisma.« Bodimo in ostanimo odprti za Njegovo besedo, ki nam jo govori na srce, da bomo z vero, upanjem in ljubeznijo pogumno hodili skozi vsakdanje življenje!

 

Besedilo: s. Sabina Vakselj, uršulinka

Foto in video: Tomaž Celarec


Prejšnji prispevek
Na nedeljo verskega tiska se predstavi Založba Dravlje
Naslednji prispevek
Klasična sakralna glasba pri župnijski sveti maši