“Manaslu, gora duha: Poizkus na osmi najvišji gori sveta”

Novice
Povej naprej!

Lani septembra se je naš župljan Boštjan Trobiš udeležil plezalske odprave, ki je imela namen priplezati na vrh Manasluja, z 8.163 metri nadmorske višine osme najvišje gore na svetu.

V spominu tistih malo starejših je Manaslu povezan s tragedijo, v kateri je 24. aprila 1984 izgubil življenje Nejc Zaplotnik, skupaj z Andrejem Štremfljem prvi Slovenec na vrhu Mount Evereste in enega najvidnejših himalajskih plezalcev svoje generacije. Plaz skal in ledu je njega in Anteja Bučana odnesel le kakih 100 metrov nad taborom 1.

Kako se nekdo sploh pripravi na kaj takega, kaj je vse potrebno za uspešen vzpon, kaj vse lahko gre narobe … – vse to in še marsikaj je Boštjan podelil z nami.

Boštjanu in celotni ekipi čestitamo za osvojen podvig odprave. Čeprav tokrat vrh ni bil osvojen je pomembno, da so tako s pametnim in odgovornim razmišljanjem deloval v razmerah, ki so zelo nevarne in nepredvidljive. 

Manaslu jih bo počakal.

Video posnetek: Marko Medvešek

Prejšnji prispevek
Pridi tja, kjer je Najsvet(l)ejše
Naslednji prispevek
Vabilo k sodelovanju pri izvedbi letošnjega pasijona