Luč miru iz Betlehema 2018

Povej naprej!

Plamen bodo skavti prinesli k večerni maši v naši župniji v nedeljo, 16. decembra, ob 19. uri, ki jo bodo tudi sooblikovali. Po maši in po vseh naslednjih mašah do božiča, pa boste plamen lahko odnesli domov in z plamenom miru okrasili svoje domove in ga ponesli tudi svojim najbližjim. Draveljski skavti nas po maši vabijo, da se ustavimo z njimi ob čaju, kuhanem vinu in piškotih pred cerkvijo. Ob akciji poteka tudi dobrodelna akcija, kjer skavti zbiramo sredstva za Vincencijevo zvezo dobrote in svoje delovanje.

 

Poslanica LMB 2018

Plamen je v mojih rokah. Gori in me greje. Prepričala me je njegova toplota in privabila njegova svetloba. Zdaj imam priložnost, da ga širim naprej –  poiščem bližnjega, začutim njegovo stisko, se darujem zanj in mu pomagam.
 Toda kako?
Ko sprejmem mir v svoje srce, sem podoben sveči, ki je sprejela plamen. Da ohrani plamen, mora sveča goreti. Prav tako moram jaz, da ohranim mir, darovati samega sebe. Vendar sveča z gorenjem izginja, človek pa nikoli ne izgine, če gori iz ljubezni.
Vem, da nas je več, ki gorimo. Skupaj lahko ustvarimo mogočen ogenj, ki ga ne bo pogasil noben nemir.

Delimo plamen – zanetimo mir

 

Več o Luč miru iz Betlehema: http://lmb.skavt.net/

Prejšnji prispevek
Spet smo se veselili skupaj s svetim Miklavžem
Naslednji prispevek
Draveljski duhovni večer o slovenski družini in o sinodi