Liturgija svetega večera – polnočnice

Povej naprej!

V soboto, 24. decembra zvečer bomo podoživeli prihod Božjega sina kot novorojenega. Lepo je, da si vzamemo čas za skupno molitev ob jaslicah in blagoslov doma. Blagoslov doma lahko opravljamo na »tri svete večere«: božični (pred)večer, silvestrovo, predvečer Gospodovega razglašenja. V cerkvi pri oglasni deski lahko vzamete tudi blagoslovljeno vodo, v pisarni pa dobite tudi kadilo in oglje za pokaditev doma. V pisarni so na voljo tudi koledarji in pratike za prihajajoče leto.

Potem pa ste povabljeni k večernim svetim mašam:

  • Ob  18.30  si  bomo  pogledali božično igro z naslovom  »Zajčkov sveti večer«, ki ji bo sledila sveta maša  namenjena  družinam z otroki.

  • Ob 21.00 bo božičnica s cerkvenimi božičnimi pesmimi ob spremljavi orgel in citer, ob 21.30 pa mladinska polnočnica. Pri njej bo sodeloval zbor Zborovarium, ki je priredil nekaj skladb glasbene zasedbe Dream Theater in napisal vsa besedila pesmi.

  • Ob  23.30 se bo začela  priprava na polnočnico in nadaljevala s sveto mašo ob 24.00.

 

Prejšnji prispevek
ZA NAMI JE 1. DDV (2014/2015): GRUBERJI MED LJUBLJANSKIMI JEZUITI
Naslednji prispevek
SPREJELI SMO LUČ MIRU IZ BETLEHEMA