Umetno zgenerirane slike Jezusa, ki hodi po Ljubljani

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Za ustvarjanje slik iz spodnje galerije smo uporabili umetno inteligenco. Vse skupaj nam je vzelo manj kot 10 minut. Vse slike se narejene po istem delu navodila: “Jezus, ki hodi po Ljubljani”, nato pa je vsaka narejena v različnem slogu znanih slikarjev.

Kaj je umetna inteligenca, in kaj moramo vedeti o njej? Najbolje, da pridete prihodnji petek na Draveljski duhovni večer o umetni inteligenci, kjer nam bo umetno inteligenco predstavil naš župljan prof. dr. Janez Demšar iz fakultete za računalništvo.

Takole se opiše umetna inteligenca ChatGPT, če jo vprašamo, naj na kratko pove, kaj je umetna inteligenca: “Umetna inteligenca (UI) je področje računalništva, ki se ukvarja z ustvarjanjem sistemov in algoritmov, ki omogočajo strojem, da razmišljajo, se učijo in delujejo na način, ki je podoben človeškemu razmišljanju. Pomembno je vedeti, da UI vključuje različne tehnologije, kot so strojno učenje, globoko učenje, naravno jezikovno obdelavo in podatkovno rudarjenje. Med pomembne vidike spadajo etična vprašanja glede uporabe UI, njen vpliv na delovna mesta in družbo ter potencialne omejitve glede zasebnosti in varnosti podatkov.” Če tega ne razumete, morate res priti na Draveljski duhovni večer.

No, sedaj pa še malo pomoči pri slikah. Znate pravilno razporediti slog umetnike k njihovih slikam?

  • Claude Monet
  • Pablo Picasso
  • Van Gogh
  • Andy Warhol
  • Salvador Dali
  • Rembrandt
  • in ena slika brez slogovne definicije
Prejšnji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt
Naslednji prispevek
Trodnevnica pred prvim sv. obhajilom