Jesenski oratorij 2016

Novice
Povej naprej!

Jesenski oratorij v Dravljah. 40 otrok. 14 animatorjev. 1 film.

Prvi jesenski oratorij v Dravljah se je končal. Vsak dan smo se ob 9.00 zbrali, zapeli himno in izobesili zastavo. Potem smo imeli kratko molitev v cerkvi in že smo gledali enega od v tri dele razdeljenega filma. Tema oratorija je bila: kako izuriti svojega zmaja. S pomočjo Vikija, Brezzobega in njunih prijateljev smo spoznali 3 vrednote: strah, vztrajnost in prijateljstvo. Sledile so kateheze, ki so se naslanjale prav na te vrednote; po 1 za vsak dan. Ker pa smo bili lačni, smo seveda morali imeti malico, nakar so sledile delavnice. Izbirali smo lahko med štirimi. Po napeti uri ustvarjanja pa smo se malce pozabavali z igrami in že je bil čas, da spustimo zastavo in zapojemo himno. V petek, zadnji dan, saj smo ob 15.00 imeli sveto mašo s starši, nakar je sledila skromna pogostitev.

Hvala vsem otrokom za prijetno druženje in staršem za zaupanje ter vse prinešene darove.

 

FOTO: Gašper Remškar

Prejšnji prispevek
Ministrantski nogometni turnir
Naslednji prispevek
Praznovanje z zakonskimi jubilanti