IZDELOVALI SMO ADVENTNE VENČKE

Novice
Povej naprej!

Zadnji novembrski dan, začetek adventa in mraz so nas spomnili na to, da se počasi približujemo božiču. Zato smo se ob 9. uri zjutraj zbrali animatorji in birmanci ter pripravili vse potrebno za izdelovanje adventnih venčkov. Malo pred 10. uro so se nam pridružili še številni otroci in njihovi starši ter nekateri drugi župljani in v dovrani smo začeli z izdelovanjem venčkov. Na razpolago je bilo kar nekaj zelenja in naravnih okrasov, tako da smo vsi naredili prav čudovite vence.

Obenem pa smo izdelovali tudi preproste steklene lanterne, v katerih bomo vsako nedeljo po 10. maši prižgali svečko s plamenom adventnega venca ter tako plamen ponesli domov, na naš danes izdelan venček.

 

Jutri pri družinski sveti mašo bomo te adventne venčke še blagoslovili in že lahko prižgali 1. svečko na njem.

 

 

Hvala vsem, ki ste se udeležili ustvarjanja in hvala za vse vaše darove.

 

 


FOTO: Tomaž CELAREC

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 1. ADVENTNO NEDELJO
Naslednji prispevek
PRAZNOVALI SMO NEDELJO KARITAS