IGRA BIRMANSKE IGRALSKE SKUPINE

Novice
Povej naprej!

V nedeljo, 17. junija, in v ponedeljek, 18. junija, so draveljski birmanci zaigrali igro, ki je bila v celoti avtorsko delo njihove igralske skupine, s kratico BIGS-ov. V približno tričetrt ure trajajoči predstavi so povedali zgodbo frajerja Aleksa, ki ne prenaša preprostega in poštenega sošolca Francija ter njegove prijateljice Sare. Njegova zunanja razloga za prezir Francija sta Francijevo podeželsko poreklo ter krščanstvo, ki se Aleksu pod vplivom svojih staršev zdi zaostalo in celo nevarno, notranji in resnični razlog pa nevoščljivost, ker je Franci dosleden in iskren prijatelj ter dober učenec. Ker se Aleks v tem preziru čuti preveč negotov, vključuje zraven prijatelje Jen, Dejana, Borisa in Tajo, ki jih v resnici izkorišča za svoje interese, še posebej Jen. Popolnoma mu verjame celo profesorica zgodovine, razredničarka Helena, ki jo kličejo mumija. Še več – Aleks je celo njen ljubljenček. Neposredno ga sprevidijo le Sara, Franci ter natakar v pivnici Na Šiši. Šele preko dogodkov in po Sarinem prizadevanju vsi skupaj spoznajo, da jih je izkoriščal in postopoma ga zapustijo ter postanejo Francijevi prijatelji, ne da bi si Franci zato prizadeval. Aleksa to spravi v popolno krizo in soočiti se mora s seboj. Pri tem mu pomaga šolska snažilka Julka, ki je polna življenjske modrosti in praktična kristjanka. Pokaže mu, da stvari niso tako komplicirane kot zgledajo in mu pomaga Francija videti v pravi podobi. Aleks ob tem izpove svojo nevoščljivost in resnični razlog za prezir do Francija. Prijatelji Aleksa poiščejo, saj ga nimajo za absolutno slabega človeka, med njimi pa se razvije iskren pogovor ter s strani Aleksa priznanje in prošnja za odpuščanje. Sklenejo novo in resnično prijateljstvo, v katerem ni rivalstva.

Posamezne vloge so odigrali naslednji birmanci:
Aleks – Simon Perovnik
Jen – Kaja Savodnik
Dejan – Simon Gabrovšek
Boris – Jure Vukina
Taja – Neža Vrečer
Franci – Gašper Remškar
Sara – Lucija Perovnik
snažilka Julka – Veronika Ratnik
učiteljica Helena – Lucija Vegan
natakar – Tine Kogovšek
šepetalka – Staša SušjanFoto: Primož PODOBNIK


 

Prejšnji prispevek
OBISK ROMARJEV IZ MARIBORA
Naslednji prispevek
12. NEDELJA MED LETOM – ROJSTVO JANEZA KRSTNIKA