DUHOVNA MISEL ZA NEDELJO JEZUSA KRISTUSA, KRALJA VESOLJSTVA

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 34. NEDELJO MED LETOM.

 Listje ne lipovem drevoredu, ki povezuje obe draveljski cerkvi s pokopališčem, je že skoraj popolnoma odpadlo. Tam pa tam se še kakšen rjav list loči od svoje vejice in kot jadralni padalec iščoč primeren prostor za pristanek, spusti na mrzla tla. Jesen je že v polnem teku in narava se pripravlja na zimski počitek. Še malo in tu bo zima. Izteka se koledarsko leto, še pred njim se bo izteklo cerkveno.

Praznik Kristusa Kralja vesoljstva je zadnji praznik v liturgičnem letu. Spodbuja nas, da napravimo pregled preteklega leta; svojih dejanj in odnosov, ter usmerimo svoj pogled v Kristusa, ki je središče in zagotovilo našega popotovanja v kraljestvo ljubezni, resnice in miru. Povabljeni smo, da to kraljestvo uresničujemo v svojih okoljih ter s svojim življenjem in zgledom prenašamo na sopotnike. 

Prejšnji prispevek
ADVENTNI ORATORIJSKI DAN
Naslednji prispevek
VABILO V DRAMSKO SKUPINO P.I.G.S.