DUHOVNA MISEL ZA 6. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 6. nedeljo med letom.

 Šesta navadna nedelja je zaznamovana z drugim delom pastirskega pisma za postni čas, kjer škofje razmišljajo o vlogi laikov v župniji in redni pastorali Cerkve. Pismo je hkrati usmerjeno na izbor novih članov župnijskih pastoralnih svetov za mandatno obdobje 2015-2020, ki bo po slovenskih župnijah potekal 1. marca na 2. postno nedeljo. Tako kot duhovniki, redovniki in redovnice, imajo tudi laiki v Cerkvi svoje posebno mesto, ki je nenadomestljivo. Poslani so, da so sol zemlje in luč sveta tako v ožjih krogih, kot v širši družbi, predvsem pa tam, kamor duhovnikova in redovnikova beseda ne seže.

»Najsi jeste ali pijete ali delate kaj drugega, vse delajte v božjo slavo,« nas danes poziva apostol Pavel v Prvem pismu Korinčanom. Božja slava je torej smisel in cilj človekovega življenja na zemlji, naj bo to duhovnik, redovnik ali laik. Ignacij Lojolski v svojih duhovnih vajah pravi, da je človek ustvarjen, da slavi in časti Boga, ostalo je ustvarjeno za človeka, da mu pomaga doseči cilj za katerega je ustvarjen. Gre za neke vrste božji dotik gobavca, kot beremo v današnjem evangeliju, dotik, ki predpostavlja ljubezen in bližino Boga, ki se obrača na ranjenega človeka. Ni le dotik ozdravljenja, je tudi dotik medsebojnega podarjanja. »Božja slava je živi človek,« je zapisal Irenej Lyonski in človek je ustvarjen, da slavi Boga.

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 4. NEDELJO MED LETOM
Naslednji prispevek
IZBOR ČLANOV ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA ZA OBDOBJE 2015-2020