DUHOVNA MISEL ZA 6. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 6. NEDELJO MED LETOM.

 Dragi prijatelji, če nas je prejšnjo nedeljo Jezus povabil, da smo sol zemlje in luč sveta, nas v današnjem evangeliju uči, kako ostajati sol zemlje in luč sveta. Jezus nas nagovarja, da gremo v globino srca, kjer se veliko dogaja. V srcu se prebujajo nameni, želje, naklepi, ki niso vedno čisti, dobrohotni. V srcu lahko ubijam, ne da bi se to poznalo navzven. Gre za tenkočutno pozornost na dogajanje srca. Tudi liturgija nas kliče k rahločutnosti. Če moje srce ni spravljeno, potem je bo bogoslužje brez sadov. Sprava je naše vsakdanje delo in trud in sv. maša je dogodek sprave. Naj današnje Jezusove besede odmevajo v naših srcih kot nenehno vabilo in klic k spravi med nami in Bogom. Vsem želim lepo nedeljo.

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 5. NEDELJO MED LETOM
Naslednji prispevek
DUHOVNI NAGOVOR ZA 1. POSTNO NEDELJO