DUHOVNA MISEL ZA 32. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 32. NEDELJO MED LETOM.

 Evangelij 32. nedelje med letom nam govori o vstajenju od mrtvih. Vstajenje je srčika naše vere. Vera v vstajenje od mrtvih je dar. Marsikomu je ta vera nerazumljiva, nesmiselna in nesprejemljiva. Tudi družba, ki je vsa usmerjena v tostranstvo, ne spodbuja vere v onostranstvo, življenja po smrti. Jezus spretno odgovori saducejem, ki ga sprašujejo o vstajenju. Način življenja, ki ga imamo na tem svetu, se bo nehal s smrtjo. Življenje po smrti ni podaljšana verzija tega našega življenja. Vstajenje bo nekaj novega za nas vse. Gre za novo življenje in novo telo. Pustimo se presenetiti.

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 31. NEDELJO MED LETOM
Naslednji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 33. NEDELJO MED LETOM