DUHOVNA MISEL ZA 3. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 3. nedeljo med letom.

 Evangeljska pripoved o poklicu prvih učencev tudi nas postavlja pred izzivalno vprašanje: za kom hodim in komu želim slediti? Tako kot me nihče ne more poklicati namesto Jezusa, tudi nihče ne more odgovoriti namesto mene. V stilizirani pripovedi učenci odgovorijo na klic brez oklevanja ter popustijo vse, da gredo za Jezusom. Kasnejši evangeljski odlomki nam pokažejo še druge razsežnosti hoje za Jezusom, ki vsebuje tudi oklevanje, omahovanje, padce in celo zavrnitev. Naj nas naša krhkost in strahovi ne odvračajo od tega, da se vsak dan znova odločamo za hojo za Jezusom, z zaupanjem v vodstvo Svetega Duha in v staro modrost, da vaja dela mojstra. 

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 2. NEDELJO PO BOŽIČU
Naslednji prispevek
OBISKALI SO NAS SVETI TRIJE KRALJI