DUHOVNA MISEL ZA 3. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 3. NEDELJO MED LETOM.

 V današnjem (3. nedelje med letom) evangeliju Jezus pokliče prve učence. Pokliče najprej brata Simona in Andreja in potem še dva brata, Jakoba in Janeza. Matej evangelist nam želi povedati, da so tile prvi učenci pustili njihov poklic in družino ter šli za Jezusom. Hoditi za Jezusom je poklic, ni naša izbira. Bog nas izbere in pokliče naj hodimo za Njim. Za Simona, Andreja, Janeza in Jakoba je to bil šele začetek. Če so prvi štirje učenci šli za Jezusom s takim začetnim navšdušenjem, so gotovo morali to odločitev potrjevati vsak dan, posebno v tistih trenutkih, ko niso razumeli Jezusovih načrtov in izbir. Minilo je kar nakaj časa, da so razumeli, kaj pomeni loviti ljudi in ne rib. Tudi mi smo poklicani, da Gospodu vsak dan potrjujemo svojo življensko odločitev.

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 2. NEDELJO MED LETOM
Naslednji prispevek
FINANČNO POROČILO ŽUPNIJSKE KARITAS ZA 2013