DUHOVNA MISEL ZA 29. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 29. NEDELJO MED LETOM.

 V evangeliju 29. nedelje med letom nastopata sodnik in vdova. Sodnik ne spoštuje Boga in tudi ne ljudi. To pomeni, da dela za denar in za svoje potrebe in uspeh. Vdova pa želi priti do pravice. Vztraja in nadleguje sodnika. Na koncu zaradi njenega nadlegovanja ta popusti in ji pomaga do pravice. Jezus je povedal to priliko, da bi nas spodbudil k molitvi. Molitev je trud, je boj, ki se ne bo nikoli nehal. Molitev je vztrajanje tudi, ko vlada samo tišina in je videti da te Bog ne posluša. Molitev je vračanje in vračanje k Bogu, trkanje in trkanje na vrata. Molitev je ponižno čakanje na odgovor, je sprejemanje dejstva, da ima Bog svoj načrt z mano. Molitev je uslišana, če Bog najde vero na zemlji.

Prejšnji prispevek
SODELOVALI SMO NA SVETOPISEMSKEM MARATONU
Naslednji prispevek
PRAZNIK VSEH SVETIH – 1. NOVEMBER