DUHOVNA MISEL ZA 24. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 24. NEDELJO MED LETOM.

  

Evangelij 24. nedelje med letom je zelo zgovoren. Lahko rečemo, da je srce Lukovega evangelija. Mlajši sin zahteva premoženje, ga dobi in gre z doma. Z razuzdanim življenjem zapravi vse. Ko nastopi v deželi huda lakota in trpi pomanjkanje, gre na deželo svinje past. Tam se zaveda, da je situacija tragična in gre vase, začne razmišljati o življenju, o preteklosti, o očetu, o delu in domu. Današnji zahodni človek je v neki meri podoben temu izgubljenemu sinu, še posebno sedaj, ko že nekaj let v naši deželi “Evropi” razsaja kriza. In ta kriza, ki pritiska na človeka je povezana z grehom. Čas je, da gremo vase, da razmišljamo o življenju, očetu, domu in da se vrnemo k Očetu. Kriza človeka, družbe, ekonomije, gospodarstva in vrednot nam razkriva drugo krizo, in sicer krizo odnosa med človekom in Bogom. Oče nas vedno čaka z odprtimi rokami, da se vrnemo.

Prejšnji prispevek
POGOVORNI VEČER O ZDRAVI PREHRANI V OKVIRU SOCIALNEGA TEDNA
Naslednji prispevek
UVAJANJE NOVIH MINISTRANTOV