DUHOVNA MISEL ZA 17. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 17. NEDELJO MED LETOM.

  

Jezus moli in učenci ga gledajo kako moli. Počakajo, da konča, ker vedo, da je Jezus zbran pri molitvi in ga nato vprašajo, naj jih nauči moliti. Molitev je izkušnja, izvira iz izkušnje. Molitev je lahko spontana, navdihnjena in vednar potrebuje izkušnjo, zgled in določena pravila in tradicijo cerkve, ki moli že stoletja in stoletja. Ni vsak navdih molitev, ni vsak vzdih molitev. Ni molitve tam, kjer ne uporabljam besede “Ti” in prav tako ni molitve, kjer ne uporabljam besede “mi”. Molitev je osebna in vendar se ohranja v občestvu in iz občestva. Molitev je beseda “Oče”, ker sem božji otrok in molitev je beseda “brat in sestra”, ki me potrebujeta.

Prejšnji prispevek
PRAZNOVANJE SV. IGNACIJA LOJOLSKEGA
Naslednji prispevek
KOMENTAR P. ROBINA O SVETOVNEM DNEVU MLADIH V RIU