Društvo prijateljev poti sv. Jakoba v Dravljah

Novice
Povej naprej!

Dan je bil dobro izbran, podprt s soncem. Občni zbor, ta vsakoletni obvezni opravek številnih društev, je naše Društvo najprej opravilo “v praksi”, torej s hojo po prvi etapi gorenjske veje. Zbrala se je približno četrtina članov iz vseh koncev Slovenije. Imeli smo čast prisostvovati blagoslovu novih žigov in skrinjic in, na moje posebno veselje, tudi blagoslovu čisto prave romarske pisarne v središču mesta! Kasneje smo v uradnem delu ugotovili, da Društvo raste, kajti raste tudi navdušenje ljudi za Pot, za Camino, tisti v tujini in za naše, slovenske poti. Ni pomemben razlog, pomembno je, da člani že vemo, kaj te poti dajo posamezniku, zato bomo vse to tudi iz srca privoščili vsakemu, ki se bo kakršnim koli vprašanjem ali željo po spodbudi obračal na nas.

Vabljeni v našo pisarno in društvo!

Več o Društvu prijateljev poti svetega Jakoba pa na spletni strani: Jakobova pot Slovenija

Besedilo in foto: Marjetica Škrlec

Prejšnji prispevek
Sveta maša ob 400. letnici kanonizacije sv. Ignacija
Naslednji prispevek
Obnova strehe na cerkvi