Draveljski oratorij 2021

Novice
Povej naprej!

Prijave za ORATORIJ bodo odprte do 25. julija, oziroma do zapolnitve mest.
Na vsakem terminu je še nekaj prostih mest, zato pohitite s prijavami.

Letos ORATORIJ poteka v dveh terminih po 4 dni:

  • Od ponedeljka, 16. 8. do četrtka, 19. 8. 2021, in

  • Od ponedeljka, 23. 8. do četrtka 26. 8. 2021,

kot po navadi v prostorih župnišča in draveljske cerkve od 9.00 do 16.00 ure
Oratorij je letos namenjen otrokom od 5. do 13. leta starosti

Prijavite se torej, samo na enega izmed danih tednov oratorija.

PRIJAVNICA: https://forms.gle/wYcE9RXRX41GdLCU7

Nekaj informacij pred prijavo otrok na oratorij:

Prispevek: Pri takem poletnem projektu je stroškov na otroka za okrog 15 EUR, koliko boste prispevali vi, pa je vaša odločitev; vsakega daru bomo zelo veseli.

Material: Če boste doma opazili kaj takega, kar ne potrebujete več, nam pa bi prišlo prav (npr. karton, časopis, jogurtove (1L) plastenke, trše velike in male plastenke …), bomo veseli, če to čim prej prinesete v župnišče.

Naslov vseslovenskega ORATORIJA je letos »ORIGINALEN SEM!«, dogajanje celotnega tedna pa bo povezano s najmlajšim imenovanim svetnikom, Bl. CARLO ACUTIS.

iz Italije, ki ga je papež Frančišek lansko leto razglasil za blaženega.
Gre res za posebnega svetnika, ki je praktično sodobnik naše mladine in otrok.

Kdo je Carlo?
Carlo se je rodil 3. maja 1991 in umrl 11. oktobra 2006. Po eni strani je bil običajen najstnik. Rad je imel računalnike, gledal filme in igral video igre, rad je imel živali in je z njimi snemal zabavne videe … Po drugi strani je bil v marsičem izjemen. Živel je globoko prijateljstvo z Jezusom in Marijo, kar se je že na zunaj kazalo v tem, da je od prvega svetega obhajila pa vse do svoje smrti vsak dan hodil k maši in obhajilu, tedensko pa k sveti spovedi. Vsak dan je molil tudi rožni venec. Izredno so ga zanimali evharistični čudeži in je o njih naredil tudi spletno stran ter razstavo, ki je danes razširjena po vsem svetu. Njegova vera se je razlivala tudi v odnose z drugimi, saj je bil za svojo starost izredno dobrodelen. Vedno je bil pripravljen pomagati vsakomur: sošolcem, brezdomcem, preprostim priseljencem … Bil pa je tudi zelo nadarjen programer in je pogosto opisovan celo kot računalniški genij. O tem priča podatek, da ob prehodu v gimnazijo že samoiniciativno bral programerske priročnike za študente. Zagotovo bo njegov zgled vse, ki oratorij pripravljamo ter vaše otroke močno nagovoril. Bog nas tudi v času napredka in tehnike kliče k svetosti.

NEKAJ CARLOVIH MISLI:

»Evharistija je moja avtocesta v nebesa.«

»Bog je za vsakega od nas napisal edinstveno in neponovljivo zgodovino, nam pa pustil svobodo, da sami napišemo njen konec.«

»Zazrtost vase prinaša žalost, zazrtost v Boga pa osrečuje.«

»Če bi ljudje vedeli, kaj je večnost, bi naredili vse, da spremenijo svoje življenje.«

»Kaj pomaga človeku, če zmaga v tisočih bitkah, ni pa sposoben premagati samega sebe?«

»Življenje na tem svetu nam je dano zato, da bi rastli v dejavni ljubezni.«

Prejšnji prispevek
Predstavitev knjige IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA: Izgubljeno otroštvo
Naslednji prispevek
Obnovljen križ in Križani na draveljskem pokopališču