Velika sobota je dan celodnevnega čaščenja Jezusa v Božjem grobu, kamor je bil prenesen na veliki petek
• Ob 7. uri bo na Rokovem trgu blagoslov velikonočnega ognja, pri katerem bomo ognju izročili tudi papirnate panoje z zapisi naših postnih odpovedi.
• Ob 8. uri bomo izpostavili Najsvetejše v božjem grobu (desno od orgel) za celodnevno češčenje. Povabljeni, da se pred blagoslovi jedil ali po njih z otroci ustavite pri grobu za trenutek adoracije.
• Od 12. do 17. ure bo blagoslov jedil na vsako polno uro. Animatorji bodo po blagoslovih velikonočnih jedi ob 14. in 15. uri za otroke organizirali iskanje velikonočnih jajčk. Jajčka bodo skrita zunaj v območju stare in nove cerkve.
• Ob 19. uri se bo začela velikonočna vigilija: – Prvi del predstavlja slavje Luči – simbola vstalega Kristusa, ob plamenu velikonočne sveče lahko otroci prižgejo svojo svečko.- Sledi bogato besedno bogoslužje.- Pri sv. maši v nadaljevanju bomo obnovili krstne obljube in molili za letošnje katehumene (odrasle kandidate za krst) ob prejemu treh zakramentov uvajanja v krščanstvo.
Velikonočno praznovanje se začne z obredi velikonočne vigilije (bdenja), ki nas s slovesnim bogoslužjem uvede v skrivnost Kristusovega vstajenja. Pri tem imajo poseben pomen blagoslov ognja, hvalnica velikonočni sveči, ki predstavlja vstalega Kristusa, in krstno bogoslužje oz. obnovitev krstnih obljub. Pri maši beremo več svetopisemskih besedil kakor običajno, ki predstavljajo odrešenjsko zgodovino. Velikonočni vigiliji zaradi bogate simbolike in bogoslužnega dogajanja pravimo tudi mati vseh vigilij. Škofje in duhovniki odraslim katehumenom podeljujejo zakramente uvajanja v krščanstvo, ki so krst, obhajilo in birma.