Potopisno predavanje “Manaslu, gora duha: Poizkus na osmi najvišji gori sveta”

Povej naprej!
17. februarja 2023

Lani septembra se je naš župljan Boštjan Trobiš udeležil plezalske odprave, ki je imela namen priplezati na vrh Manasluja, z 8.163 metri nadmorske višine osme najvišje gore na svetu. V spominu tistih malo starejših je Manaslu povezan s tragedijo, v katerih je 24. aprila 1984 izgubil življenje Nejc Zaplotnik, skupaj z Andrejem Štremfljem prvi Slovenec na vrhu Mount Everesta in eden najvidnejših himalajskih plezalcev svoje generacije. Plaz skal in ledu je njega in Anteja Bučana odnesel le kakih 100 metrov nad taborom 1.

Kako se nekdo sploh pripravi na kaj takega, kaj vse je potrebno za uspešen vzpon, kaj vse lahko gre narobe … – vse to in še marsikaj drugega bo Boštjan podelil z nami v petek, 17. februarja 2023, ob 19.45 v dvorani nove cerkve.