Dekanijsko srečanje cerkvenih pevskih zborov

Novice
Povej naprej!

Božični čas se je prevesil v drugo polovico, sporočilo božičnega večera pa še odmeva v nas. Prav je, da se sliši tudi navzven.

Zato smo se pevci Mešanega pevskega zbora naše župnije na nedeljsko popoldne pridružili ostalim zborom dekanije Ljubljana Šentvid na reviji cerkvenih pevskih zborov. Poleg našega se jih je predstavilo  še devet: iz Stožic, Šiške, Ježice, Podutika, Šentvida, Šmartna pod Šmarno goro ter dva zbora iz Preske.

V Plečnikovi cerkvi v Šiški, mogočni in ustvarjeni za zlitje zvokov, so odmevale božične in darovanjske pesmi. Lep izbor. V obdobju med praznikom skrivnosti Rojstva ter praznikom Jezusovega darovanja, svečnice, se v tem prvem mesecu leta lahko s primerno pesmijo še bolj zavemo, da je vsako rojstvo življenja dar in obenem, naj bo vsako življenje tudi darovanje.

Hvala Bogu za naše glasove in možnost, da z njimi lepšamo bogoslužje, obenem pa tudi med sabo tkemo vezi prijateljstva.

Na TEJ POVEZAVI lahko prisluhnete pesmim našega zbora.

 

Besedilo: Marjetica Škrlec

Foto in avdio: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Okusili smo Madagaskar
Naslednji prispevek
Mini svetopisemski maraton v naši župniji